Bakıcı veya Yardımcı Arıyorsanız Hemen Ücretsiz İlan Verin! İlan Ver

Bursa Bakıcı İş İlanları

Bursa bakıcı iş ilanları listesini burada bulabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Yararlanmak istediğiniz bakım hizmetleri BakıcıBul’da!

Filtrele
İlçe
Çalışma Şekli
Pozisyonlar
Bu kategoride ilan bulunamadı

Bursa Bakıcı İş İlanları Nasıl Bulunur?

Bursa’da bakıcı iş ilanlarına ulaşmak için internet adresine giriş yaparak üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi oluştururken doldurmanız gereken eğitimler, deneyimler, referanslar, sertifikalar gibi bölümler doğru bir şekilde bulunmalıdır. Kendinize uygun iş ilanını “bursa bakıcı” şeklinde aratarak kriterlerinize uygun ilana ulaşabilirsiniz.

Bursa’da Bakıcı Olarak Çalışmak için Neler Gereklidir?

Bursa’da bakıcı olarak çalışmak için, deneyim, eğitim, referans, dolu bir özgeçmiş, sertifika, sabır ve anlayış gibi niteliklerin bulunması gerekir. Bursa’da bakıcı olarak çalışmak isteyenler bakicibul.net adresini ziyaret ederek üyelik oluşturabilir. Üyelik için istenen özgeçmiş bilgilerinizi doldurarak hangi alanda hizmet verdiğinizle ilgili bebek bakıcılığı, hasta bakıcılığı, yaşlı bakıcılığı gibi iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Bursa’da bakıcı olarak çalışabilmek için sahip olunması gereken özellikler şu şekildedir:

  • Esnek bir çalışma saatinizin olması gerekir.
  • Bir bakım hizmeti alanında eğitim almış olmanız gerekir.
  • Eğitimlere paralel olarak deneyim kazanmış olmanız gerekir.
  • Güvenilir olmanız gerekir.
  • İletişim becerilerinizin kuvvetli olması gerekir.
  • Güvenilir bir referans sunabilmeniz gerekir.
  • Sabırlı ve anlayışlı bir yapıda olmanız gerekir.

Bursa için Bakıcı Profili Nasıl Oluşturulur ve Güncellenir?

Bursa için bakıcı profili oluşturmak isteyenler, bakicibul.net adresini ziyaret ederek eğer üye değillerse “Üye Ol” butonuna tıklayarak üye olabilirler. Üyelik için gerekli olan iletişim bilgileri, deneyim, özgeçmiş, eğitimler, referanslar doğru bir şekilde sisteme girilmelidir. Daha sonra aradığınız kriterlere uygun bakıcı iş ilanlarını arama çubuğuna “Bursa hasta bakıcısı”, “Bursa bebek ve çocuk bakıcısı”, “Bursa yaşlı bakıcısı” şeklindeki aramaları girerek ilgilendiğiniz ilanlara bakabilirsiniz. Profilinizde yer alan bilgilerin azami düzeyde güveni sağlaması için hepsini doğru bir şekilde girmelisiniz. Daha sonra internet sitesini ziyaret ederek güncellemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bursa’da Bakıcı Ne İş Yapar?

Bursa’da bakıcı hangi deneyime sahipse o bakım türü şartlarında hizmet sunar. Bebek bakımı alanında bebeğin temel ihtiyaçları karşılanmalı, eğlendirici ve eğitici aktiviteler yaptırılmalı, güvenli bir ortam oluşturulmalıdır. Hasta bakımında hastanın ilaçları, yapması gereken egzersizler varsa egzersizleri, beslenme, banyo gibi temel ihtiyaçları karşılanmalıdır. Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda gerekli olan tıbbi müdahalenin yapılabilmesi için ilk yardım bilgisine sahip olmak önemli bir unsurdur. 

Bursa Bakıcı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Bursa bakıcı iş ilanlarına başvurmak için, bakicibul.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede daha önce bir üyeliğiniz yoksa “Üye Ol” butonuna tıklayarak özgeçmişinizi, deneyimlerinizi, eğitimlerinizi, sertifikalarınız ve referanslarınızı ilgili alanlara ekleyerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Daha sonra aradığınız kriterlere uygun “Bursa’da tam zamanlı bebek ve çocuk bakıcısı”, “Bursa’da yarı zamanlı hasta bakıcısı”, “Bursa’da yatılı yaşlı bakıcısı” gibi kriterlerinize uygun anahtar kelimeleri sitedeki arama çubuğuna girerek ilginizi çekebilecek ilanlara ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ilana mesaj göndererek son adımı tamamlamış olursunuz. 

Profil Bilgilerinin Doğru Doldurulması Neden Önemlidir?

Profil bilgilerinin doğru doldurulması, başvuru yapan adayın diğer adayların önüne geçmesine yardımcı olur. İşverenler öncelikli olarak profilde görünen özgeçmiş bilgilerine hakim olacağı için adayların orada her şeyi gerçeklikle yazması ilerleyen süreçler için kolay bir zemin oluşturur. Başvuran adayın eğer işe kabul edilirse de güven probleminden bir sorun yaşamaması için profil bilgilerinin doğru doldurulması büyük bir önem arz eder. 

Bursa’da Bakıcı Arayan Ailelere Nasıl Ulaşılır?

Bursa’da bakıcı arayan ailelere ulaşmak için öncelikle bakicibul.net adresine erişmelisiniz. Adrese giriş yaptıktan sonra üyeliğiniz yoksa üyelik oluşturmalı ve sizden istenen özgeçmişi doğru ve net bir şekilde ilgili alanların altına girmelisiniz. Girilen her bir yanlış bilgi, diğer adaylar arasında sizi arka sıralara doğru ilerletir. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra deneyimlerinize göre araştırmanız gereken bakıcı ilanlarını “Bursa’da bebek bakıcısı”, “Bursa’da hasta bakıcı” şeklinde araştırarak çalışma saatinize ve ilgili eğitiminize göre pek çok ilana ulaşabilirsiniz. Ailelerin verdiği kriterlere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, aileye site üzerinden mesaj göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bursa’da Bakıcı Maaşları Ne Kadardır?

Bursa’da bakıcı maaşları, deneyimlere ve çalışma süresine göre değişiklik gösterir. Çok deneyimli bir bakıcının maaşında artış olabileceği gibi deneyim seviyesi az olan bakıcının maaşında da düşüş gözlemlenir. Ayrıca çalışma saatlerinin yarı zamanlı, gündüzlü ya da yatılı olması da bu noktada çok büyük önem taşır. Bursa’da ortalama bakıcı maaşı, 25.000₺ ile 28.000₺ arasında şekillenir. 

Bursa’da Deneyime Göre Bakıcı Ücretleri Nasıl Değişir?

Bursa’da deneyime göre bakıcı ücretleri, az tecrübeli ve çok tecrübeli bakıcılar arasında değişiklik gösterir. Aileler deneyimli bakıcılara daha fazla güven duyduğu için ve tercih edilebilirliği fazla olduğu için ücretlendirmeler ona göre şekillenir. Daha az deneyimli bakıcıların talep edilirliği daha düşük seviyede kalacağı için de az deneyimi bakıcılara ücretlendirmeler daha düşük yapılır. Bursa’da deneyime göre bakıcı ücretleri şu şekilde listelenebilir: 

  • 1 - 2 Yıl Tecrübeli Bakıcı Ücreti: 20.500₺ - 23.000₺
  • 3 - 4 Yıl Tecrübeli Bakıcı Ücreti: 23.500₺ - 26.500₺ 
  • 5 + Yıl Üzeri Tecrübeli Bakıcı Ücreti: 26.500₺ ve üstü

Bursa’da Yatılı Bakıcı İş İlanlar Nasıl Bulunur? 

Bursa’da yatılı bakıcı iş ilanlarına ulaşmak için bakicibul.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Arama çubuğuna yazacağınız “Bursa yatılı bebek ve çocuk bakıcısı”, “Bursa yatılı hasta bakıcısı” aramaları ile çalışma saatinize en uygun olan yatılı bakıcı iş ilanına ulaşabilirsiniz. İlana ulaştıktan sonra kriterlerinize en uygun olan bakıcı ilanını seçerek ailelere mesaj atabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Bursa’da Gündüzlü Bakıcı İşleri Nelerdir?

Bursa’da gündüzlü bakıcı işleri, hizmet vereceğiniz çocuk, hasta ve yaşlı alanlarına göre değişir. Çocuk bakıcı hizmeti verecekseniz ebeveynin işte olduğu saatler arasında çocuktan sorumlusunuzdur. Çocuğun temel ve kişisel ihtiyaçları, eğer varsa ödevleri, eğlenceli ve eğitici oyun desteği, güvenliği gibi sorumluluklar sizin sorumluluklarınız olacaktır. Deneyimleriniz başka bir alanda, bebek ve çocuk bakımındaysa karşılanması gereken temel ihtiyaçlar, yaş düzeyine göre eğitici ve eğlendirici aktiviteler yaratmak, derslerine yardımcı olmak gibi görevlerden sorumlu olursunuz. 

Bursa’da Yarım Gün Bakıcı Olarak Çalışmak Avantajlı mı?

Bursa’da yarım gün bakıcı olarak çalışmak, kişinin özel hayatı ve iş hayatı arasındaki dengeyi sağlaması, günlük işlerine işten geri kalan zamanda vakit ayırabilmesi ve gerçekleştirebilmesi avantajlar sunar. Kendinize ayırdığınız vaktinizin bolca olacağı gibi iş hayatında da dilediğiniz gibi işlerinizi yürütebileceksiniz. Maaş olarak gündüzlü bakıcılığa göre daha düşük bir fiyatlandırması olan yarım gün bakıcılığı, saatlik olarak hesaplanır ve tam zamanlının yarısı bir miktar ödeme yapılır.

Yabancı Bakıcılar Türkiye’de Nasıl Çalışabilir?

Yabancı bakıcılar Türkiye’de çalışabilmek için önce oturum izni daha sonra çalışma izni almalıdırlar. Yasaların istediği doğum belgesi, pasaport, kimlik bilgileri, sağlık raporu gibi evraklar tamamlanıp başvurular geçekleşirse onay bekleme süreci başlar. Onay geldikten sonra Türkiye’de çalışabilecek olan yabancı bakıcıların işverenleri yasal olarak vergi ve kesintilerin takibini de yapmalıdır. Eğer işveren aile, bakım hizmetinde dil yeterliliği de arıyorsa yabancı uyruklu çalışanın Türkçe dil yeterliliğinin olması ona avantaj sağlayabilir. 

Bursa’da Bakıcı İş İlanlarına Başvururken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Bursa’da bakıcı iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gerekenler arasında; işveren aile ile başvuran aday arasında ortak bir dil kurulmalıdır. Farklı isteklere sahip olan iki taraf, işveren için ve iş arayan için sıkıntılı bir süreç olabilir. Daha önce deneyimin sağlandığı iş alanına göre iş başvurusunda bulunmak, kriterlerin uygunluğunu ve iş sürecini uyum içerisinde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Bursa’da Bakıcı Arayan Ailelerle Nasıl İletişim Kurulur?

Bursa’da bakıcı arayan ailelerle iletişime geçmek için, bakicibul.net adresini ziyaret etmelisiniz. Eğer üye değilseniz üyelik oluşturmalı ve başlıklar doğrultusunda bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazmalısınız. Bu doğrultular sonunda üyeliğini onaylayıp ardından aradığınız kriterleri arama çubuğuna girerek size en uygun olan bakıcı ilanına ulaşabilir ve ailelere mesaj gönderebilirsiniz. 

Bakıcı Olarak Çalışmak için Ücret Talep Ediliyor mu?

Bakıcı olarak çalışmak için, bakicibul.net adresinde hiçbir ücret talep edilmemektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu’na bağlı olduğumuz için bakıcılardan iş arama süreçlerinde hiçbir ücret talep edilmemektedir. Bursa’da iş ilanı arayan tüm bakıcılar, diledikleri gibi sisteme kayıt yaptırıp kendilerine uygun iş ilanlarını arayabilirler.

Devamını Oku
Filtrelemeye Git

İlana başvuru yapabilmek için bakıcı olarak giriş yapmalısınız

Kapat

Kapat

Kapat

Başarıyla bilgilerinizi güncellediniz