Bakıcı veya Yardımcı Arıyorsanız Hemen Ücretsiz İlan Verin! İlan Ver

İstanbul Bakıcı İş İlanları

İstanbul bakıcı iş ilanları listesine buradan ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Aradığın kriterlere uygun bakım hizmetleri BakıcıBul’da!

Filtrele
İlçe
Çalışma Şekli
Pozisyonlar

İstanbul Bakıcı İş İlanları Nasıl Bulunur?

İstanbul bakıcı iş ilanlarına ulaşmak için bakicibul.net adresini ziyaret edebilir ve oradan üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik oluşturduktan sonra sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İletişime geçilecek olan kişilerle güvenli bir iletişimin başlamasına adına önemli bir şarttır. Bilgiler doldurulduktan sonra kaydınızı tamamlanmış olacaktır. Daha sonra aradığınız kriterleri, yarı zamanlı bakıcı arıyorsanız “yarı zamanlı bakıcı”, tam zamanlı bakıcı arıyorsanız “tam zamanlı bakıcı”, yatılı bakıcı arıyorsanız “yatılı bakıcı” şeklinde arama çubuğuna yazarak dilediğiniz bakıcı iş ilanına başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca aradığınız kriter; çocuk bakımı, hasta bakımı, bebek bakımı, yaşlı bakımı şeklinde de olabilir. Bunlar için de arama çubuğuna bu başlıkları girdiğiniz takdirde istediğiniz ilana ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Bakıcı Olarak Çalışmak için Neler Gereklidir?

İstanbul’da bakıcı olarak çalışmak için gerekli deneyimlere, ilgili alanda eğitim almış olmaya, güvenilirliğin ispatlanmış olmasına, iyi iletişim kurabilmeye, sabırlı ve enerjik bir yapıya sahip olmak gerekir. Bunlara ek olarak esnek bir çalışma saati aralığı sağlanmalıdır. Adayların ön plana çıkabilmesi bu koşullarla doğrudan ilişkilidir. İstanbul’da bebek ve çocuk bakıcılığı için çoğunlukla okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve ilkokul öğretmenliği gibi alanlarda eğitim görmüş bakıcılar tercih edilir. Referanslar, bakıcı olarak çalışmak için önemli bir husustur. Referanslarınızın olumlu olması sizi diğer adayların önüne taşır. Aynı zamanda yaşanabilecek herhangi bir olumsuz koşul için bakıcıların oldukça tedbirli olması gerekir. İlk yardım eğitimlerini tamamlamış olması da kendisini birkaç adım öne çıkaracak olan bir maddedir.

İstanbul için Bakıcı Profili Nasıl Oluşturulur ve Güncellenir?

İstanbul’da bakıcı profili oluşturmak için yapılması gereken ilk olarak bakicibul.net sitesine üye olmaktır. İstanbul’da bakıcı olarak iş arayışı olanlar; sitenin istediği deneyim, eğitim, referans, sertifika, özgeçmiş ve iletişim bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Sistemde oluşturulan profil sayesinde daha sonra şifrenizi girerek güncellemeleri yapabilirsiniz.

İstanbul’da Bakıcı Ne İş Yapar?

İstanbul’da bakıcı, farklı kriterlerde aranmaktadır. İlanın hangi bakım hizmetinde olduğu ve başvuran adayın hangi deneyimlere sahip olduğu bu noktada önemlidir. Deneyimlerinize göre; bebek bakımı, çocuk bakımı, oyun ablası, yaşlı bakımı, hasta bakımı, ev işlerine yardım gibi başlıkları seçebilirsiniz.

Bebek bakımında, bebeğin temel ihtiyaçlarının karşılanması, bilişsel gelişiminin desteklenmesi, eğitici bir öğrenme ortamının oluşturulması önemlidir. İstanbul’da bebek bakıcılarının çocuk gelişimi ya da okul öncesi öğretmenliğini bitirmiş olmaları tercih edilir. Bebeklerin el göz koordinasyonlarının sağlanması, harfleri tanıması, soyut ve somut kavramlar arasındaki farkları kavrayabilmesi gelişiminin yanı sıra desteklenmelidir. Ayrıca bebeğin kendini rahat hissettiği, güven duygusunu kolayca ortaya koyabildiği bir bakıcı, hem aile için hem de bebek için oldukça yarar sağlar.

Hasta bakımında genellikle sağlık alanından mezun olmuş kişiler ön plana çıkar. Daha önce hemşirelik veya bir kuruluşta hasta bakım sektöründe çalışmış olmak öne çıkartır. Aileler bu alanda, ilgili sertifikalara ve referanslara çok önem verir. Hasta bakıcısı olarak çalışabilmek için sabır ve anlayışın da neredeyse gözle görülür bir şekilde var olması gerekir. Aileler hastalarını emanet ederken bu noktaya çok önem verirler.

İstanbul Bakıcı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İstanbul bakıcı iş ilanlarına başvurmak için öncelikle bakicibul.net adresinde bir üyeliğiniz olmalıdır. Sitede, farklı kriterlere sahip ailelerin verdikleri ilanları bulunmaktadır. Özgeçmişinizi güncel bir şekilde siteye kaydettikten sonra, deneyimlerinize ve eğitimlerinize uygun olan ilanları arama kısmından aratabilirsiniz. bakicibul.net sitesinde yarı zamanlı çocuk bakıcısı, tam zamanlı çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yarı zamanlı hasta bakıcısı, yaşlı bakıcısı gibi pek çok alanda seçenek mevcuttur. Bu noktada bilgilerinizin güncel olması da büyük önem taşır. Aynı zamanda referanslarınızı da siteye eklerseniz güvenilirliğiniz artacak ve diğer adaylar arasında ön plana çıkmanıza yarayacaktır. Deneyimli olduğunuz alanlarda aramalar yapıp başvurunuzu tamamladıktan sonra ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Profil Bilgilerinin Doğru Doldurulması Neden Önemlidir?

Profil bilgilerinin doğru doldurulması, işverenlerle adayların daha güvenli bir şekilde iletişime başlamasını sağlar. Güvenli başlayan iletişim, adaylar için sonrasında çok daha rahat bir şekilde ilerleyecektir. Yanlış doldurulan bilgiler doğrultusunda işveren, adayın güvenilirliğinden şüphe duyacak ve başvurusunu diğer adayların en arkasına atmasına neden olacaktır. İstanbul’da aileler, deneyimlere, referanslara ve sertifikalara oldukça önem verir. Bakıcıların ilgili alanlarına göre hasta bakım sertifikalarını, çocuk gelişimi sertifikalarını, yaşlı bakımda çalışmışlarsa ilgili sertifikaları işverene sunmalıdır.

İstanbul’da Bakıcı Arayan Ailelere Nasıl Ulaşılır?

İstanbul’da bakıcı arayan ailelere ulaşmak için bakicibul.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. Adayın deneyimlerine göre bebek ve çocuk bakıcısı, yaşlı bakıcısı, hasta bakıcısı gibi ilanlarına ulaşabilirken çalışma sürenize göre yarı zamanlı veya tam zamanlı gibi ilanlara da ulaşabilirsiniz. Uygun olan ilana giderek ilanı veren işveren ile mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Başka seçenekler olarak, iş arama platformlarına, sosyal medyada iş ilanı veren hesaplara, bakıcı ajanslarına, gazetelere de bakabilir ve ilgili alanınıza göre başvuruda bulunabilirsiniz.

İstanbul’da Bakıcı Maaşları Ne Kadardır?

İstanbul’da bakıcı maaşları, deneyime ve eğitime göre şekillenir. Deneyiminiz bebek ve çocuk bakımı üzerineyse ücretlendirmeleriniz o başlığa göre yapılırken hasta ya da yaşlı bakımı ücretlendirmeleri bu başlık üzerinden değerlendirilir. Ayrıca çalışma saatinizin yarı zamanlı, tam zamanlı veya yatılı olması da ücretlendirmeleri etkiler. 2024 yılında İstanbul’da alanlarına göre bakıcılar şu şekilde ücretlendirilir:

 

En Düşük Maaş

Ortalama Maaş

En Yüksek Maaş

Bebek Bakıcısı

19.700₺

26.700₺

36.000₺

Çocuk Bakıcısı

19.700₺

26.700₺

36.000₺

Yaşlı Bakıcısı

19.900₺

24.200₺

34.400₺

Hasta Bakıcısı

18.000₺

29.900₺

48.900₺

Ev Yardımcısı

21.000₺

23.000₺

25.000₺

Oyun Ablası

18.100₺

24.200₺

37.200₺

İstanbul’da Deneyime Göre Bakıcı Ücretleri Nasıl Değişir?

İstanbul’da deneyime göre bakıcı ücretleri, bakıcının daha önceki çalışma tecrübelerine ve eğitimin bağlıdır. Hangi alanda kendini geliştirdiyse ona göre deneyimlerinden kazanç elde eder. Daha deneyimli olan bakıcılar, deneyimi az olan bakıcılara göre daha fazla kazanç elde ederler. İstanbul’da tercih edilenler çok büyük çoğunlukla deneyim sahibi olanlardır. Özellikle çocuk, hasta ve yaşlı bakımlarında deneyimin yanında alınmış olan eğitimler de ön plana çıkar. Deneyimin getirdiği bilgi, İstanbul’da bakıcı olarak çalışmak için olmazsa olmaz kriterdir. İstanbul’da deneyime göre bakıcı ücretleri şu şekildedir:

 

0 – 1 Yıl

2 – 4 Yıl

5 – 9 Yıl

10 + Yıl

Bebek Bakıcısı

20.900₺

23600₺

26.600₺

28.200₺

Çocuk Bakıcısı

20.900₺

23600₺

26.600₺

28.200₺

Yaşlı Bakıcısı

21.300₺

22.200₺

25.500₺

26.300₺

Hasta Bakıcısı

24.500₺

27.400₺

31.400₺

33.100₺

Oyun Ablası

21.300₺

22.300₺

25.500₺

26.200₺

 

İstanbul’da Yatılı Bakıcı İş İlanları Nasıl Bulunur?

İstanbul’da yatılı bakıcı iş ilanlarına ulaşmak için bakicibul.net’i ziyaret edebilirsiniz. Sitedeki arama motorundan “yatılı bakıcı iş ilanları” anahtar kelimesiyle kriterlerinize uygun yatılı bakıcı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Çalışma saatlerinize göre gündüzlü ve yatılı olmak üzere de iki farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz. Tercihlere göre yatılı çocuk bakıcısı, yatılı hasta bakıcısı, yatılı yaşlı bakıcısı gibi kriterleri de seçebilirsiniz. İstanbul’da yatılı bakıcı maaşları ortalama şu şekilde listelenebilir:

  • Yatılı Bebek ve Çocuk Bakıcısı Ücreti: 27.000₺ - 28.000₺
  • Yatılı Hasta Bakıcısı Ücreti: 24.000₺ - 29.000₺
  • Yatılı Yaşlı Bakıcısı Ücreti: 20.000₺ - 25.000₺
  • Yatılı Ev Yardımcısı Ücreti: 23.000₺ - 28.000₺

 İstanbul’da Gündüzlü Bakıcı İşleri Nelerdir?

İstanbul’da gündüzlü bakıcı işleri, hizmet almak isteyen işverenlerin beklentilerine göre şekillenir. İşveren gündüz bakımı isterse ona göre adaylara yoğunlaşır. Bu bakımın içerisinde çocuk bakımı, hasta bakımı, yaşlı bakımı, ev işlerine yardım gibi sorumluluklar yer alır. Çocuğun, günlük eğlence ve rahatlama aktiviteleri, parka götürülmesi, kitap okuma saatleri, doğa ile etkileşim içerisinde olma gibi aktivitelerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Beslenme saati varsa öğle yemeği ya da atıştırmalıkları hazırlanmalı ve onların tüketimi kontrol edilmelidir. Hasta bakımında hastanın eğer varsa günlük fizyoterapi etkinlikleri, sosyal aktiviteleri, ilaçları, banyo, uyku, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının giderilmesiyle ilgilenilir. Genellikle çalışma süresi akşama kadardır. İstanbul’da gündüzlü bakıcıların ortalama maaşları şu şekildedir:

  • Gündüzlü Bebek ve Çocuk Bakıcısı Ücreti: 20.000₺
  • Gündüzlü Hasta Bakıcısı Ücreti: 20.000₺
  • Gündüzlü Yaşlı Bakıcısı Ücreti: 20.000₺
  • Gündüzlü Ev Yardımcısı Ücreti: 20.000₺

İstanbul’da Yarım Gün Bakıcı Olarak Çalışmak Avantajlı mı?

İstanbul’da yarım gün bakıcı olarak çalışmak, özel hayatın ve iş hayatının dengeli bir şekilde ilerlemesine imkan sunar. Yarım gün bakıcılıkta belirli saat aralıklarında çalışıldığı için bu durum bir avantajdır. İşveren ile yapılan anlaşmaya göre sabahtan öğlene kadar ya da öğlenden akşama kadar seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İş hayatının yoğun stresi, yarım gün bakıcı olarak çalışanlar için daha düşük seviyede kalır. Yarım gün bakıcı olarak çalışmak, ekstra iş imkanı sunabileceğinden ötürü daha fazla insanla çalışma imkanı sağlar ve kurulan iletişimler de aynı ölçüde artar. Dezavantajlarından biri olan düşük ücretlendirmeyi göz önünde bulundurmayan bakıcılar rahatlıkla yarım gün bakıcı olarak çalışabilirler. İstanbul’da yarım gün bakıcı maaşları ortalama 10.000₺ ile 15.000₺ arasında değişmektedir.

Yabancı Bakıcılar İstanbul’da Nasıl Çalışabilir?

Yabancı uyruklu bakıcılar Türkiye’de çalışabilmek için, öncelikle oturum izni ve çalışma izni almalıdır. Oturum izninin çıkabilmesi için öncelikle çalışma izninin gerçekleşmesi gerekir. Ardından işverenin gerekli olan bütün evrakları hazırlayarak yasal düzenlemeleri takip etmesi gerekir. Sağlık kontrollerinin eksiksiz bir şekilde yapılması şarttır. Belirli bir hastalığa sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Türkçe dil yeterliliği, aranan niteliklere göre tercih edilebilir, bu sebeple bakıcı olarak çalışmak isteyen bireylerin Türkçe öğrenmeleri avantaj sağlayabilir. Vergi ve sosyal güvence kapsamına girdikleri için işverenler bu zorunluluğu düzenli olarak takip etmelidir.

İstanbul’da Bakıcı İş İlanlarına Başvururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İstanbul bakıcı iş ilanlarına başvururken aradığınız kriterleri belirlemelisiniz. Deneyimlerinize göre şekillenen bu süreçte ona göre hareket edilmelidir. Örneğin bebek bakımı üzerine deneyimler elde ettiyseniz sonrasında hasta bakıma geçiş yapmak biraz zorlayıcı olabilir. Hem deneyim o yönde yoğunlaşmamıştır hem de aileler tecrübeleri bakıcıları tercih ederler. Aradığınız kriterleri bulduktan sonra özgeçmişinizin ve bilgileriniz güncelliğini kontrol ederek İstanbul’da bakıcı iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

İstanbul’da Bakıcı Arayan Ailelerle Nasıl İletişim Kurulur?

İstanbul’da bakıcı arayan ailelerle iletişim kurmak için bakicibul.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Eğer sitede üyeliğiniz yoksa çok kısa bire ayırarak üye olabilir ve ardından dilediğiniz gibi kriterlerinize uygun ilanlar bulabilirsiniz. Uygun bir ilana rastladığınızda aileye mesaj atabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Bakıcı Olarak Çalışmak için Ücret Talep Ediliyor mu?

Bakıcı olarak çalışmak için bakicibul.net adresinde hiçbir ücret talep edilmemektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu’na bağlı olduğumuz için bakıcılardan iş arama sürecinde herhangi bir ücret talep edilmemekte. İstanbul’da iş ilanları arayan tüm bakıcılar, gönül rahatlığıyla sisteme kaydını yapıp kendilerine uygun olan iş ilanını arayabilirler.

Devamını Oku
Filtrelemeye Git

İlana başvuru yapabilmek için bakıcı olarak giriş yapmalısınız

Kapat

Kapat

Kapat

Başarıyla bilgilerinizi güncellediniz