Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Çocuk Bakıcısı adayları arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Filtrele
Şehir
Çalışma Şekli
Pozisyonlar
Yabancı Dil
Eğitim
Cinsiyet
Medeni Durum
Yaş
Ücret
Temizle
Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz ?

Aradığın bakıcıyı bulabilmeniz için profesyonel müşteri temsilcimiz size yardım etsin.

 • Çocuk Bakıcısı
İzmir
21 Yaşında
İstanbul
23 Yaşında
İstanbul
19 Yaşında
İstanbul (Anadolu)
27 Yaşında
Çanakkale
54 Yaşında
İstanbul
50 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
34 Yaşında
Tekirdağ
28 Yaşında
Samsun
28 Yaşında
İstanbul (Anadolu)
47 Yaşında
İstanbul
30 Yaşında
Antalya
49 Yaşında
Balıkesir
35 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
40 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
51 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
43 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
30 Yaşında
Favorilere Ekle
Türkmenistan
İstanbul (Avrupa)
51 Yaşında

Çocuk Bakıcısı

İş yoğunluğu, ev sorumluluğu, yoğun tempo içerisinde günün belli saatlerinde yanında bulunamadığınız, ev koşulları dahilinde iyi bir eğitim almasını ve güvenli vakit geçirmesini istediğiniz çocuklarımız için en uygun çocuk bakıcısını arıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir.   Yanında olamadığınız zaman dilimleri içerisinde çocuğunuzun beslenmesi, dinlemesi, kişisel bakımı, eğitimi noktasında içinizin rahat etmesi için temel etken doğru ve size uygun bir çocuk bakıcısı ile iletişim kurmak ve çocuğunuzu da bu iletişime dahil etmek olacaktır.   Meslek dalı itibari ile bireysel olarak çocuklarla doğrudan bir iletişim kurmayı ve ilgilenmeyi, hedef alan çocuk bakıcılığı, mesleğin ötesinde karakteristik olarak da birçok yükümlülük taşımaktadır. Çocukları sevmek, öğrenmeye ve öğretmeye açık olmak, samimiyetle ve güler yüzle yaklaşmak, çocuk ile iletişim kurarken yaşını ve durumunu göz önünde bulundurarak doğru kelimeleri seçmek bu meslek dalına sahip olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan yalnızca birkaç tanesidir.   Bu hususların dahilinde çocuk bakıcısı meslek dalına sahip olan bireylerin sahip olması gereken bazı özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler aşağıdaki şekilde listelenebilmektedir:

 • İşine önem veren bir yapıya sahip olmak.
 • İlk yardım eğitimi almış olmak ve olası sağlık sorunları gerçekleştiği takdirde soğukkanlılığını koruyabilmek.
 • Gelişime açık, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven bir karaktere sahip olmak.
 • Ailenin isteği dahilinde yabancı dil bilgisine sahip olmak.
 • Düzgün bir diksiyona sahip olmak.
 • Güler yüzlü olmak ve çocuklara samimiyetle yaklaşmak.
 • Aile ile sağlıklı ve düzenli bir iletişim kurmak.

 

Doğru Çocuk Bakıcısıyla Anlaşmak İçin Sorulması Gereken Sorular

Çocuklarınız için en iyi eğitimi verecek, güvenle ve samimiyetle yaklaşacak, yanında olamadığınız saatlerde incelikle dikkatini ve ilgisini çocuğunuzdan mahrum bırakmayacak bir bakıcı adayı aradığınızı biliyoruz. Adayın sahip olduğu sorumluluk bilgisi, mesleğine verdiği değer, tecrübe ve referansları noktasında bilgi sahibi olabilmeniz; en doğru adayı bulduğunuzdan emin olmanız için ise sorulması gereken bazı sorular olduğunu bilmelisiniz. Bu sorular hem çocuğunuz için en doğru adayı bulmanıza yardımcı olacak hem de kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderecektir. Doğru bir çocuk bakıcısı ile anlaşabilmek adına sorulması gereken sorular şu şekildedir:

 • Hangi eğitimleri aldınız? Hangi sertifikalara sahipsiniz?
 • Referanslarınız nelerdir? Daha önce ne kadar süre çocuk bakıcılığı yaptınız?
 • İlk yardım eğitiminiz, temel sağlık bilginiz var mıdır?
 • Çocuklarla vakit geçirmeyi sever misiniz?
 • Yabancı diliniz var mıdır? (Tercihe bağlı olarak)
 • Günlük programınız hakkında bilgi verir misiniz? Daha önceki referanslarınızdan yola çıkarak rutin bir günün nasıl geçtiğini, hangi durumlarda çocuk ile nasıl iletişim kurduğunuzu anlatır mısınız?

 

Çocuk Bakıcısının Sahip Olduğu Görevler

Çocuk bakıcısı arıyorum, ancak çocuk bakıcısının sahip olduğu görevleri bilmeyen aileler için çocuk bakıcısının görevlerini derledik. Çocuğun gelişiminde ebeveynler kadar rol oynayan ve günün büyük bir kısmını çocukla beraber geçiren çocuk bakıcıları, sahip oldukları özelliklerin yanında mesleki açıdan da çeşitli görev ve sorumluluklara sahiptirler. Bu göre ve sorumluluklar çocuğun gelişimi ve günlük temel ihtiyaçlarının karşılanması açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu bağlamda iyi bir çocuk bakıcısı olmak için yerine getirilmesi gereken görev ve sorumluluklar şu şekildedir:

 • Çocuğun yeterince beslendiğinden emin olmak,
 • Yaş grubuna bağlı olarak çocuğun bakım ve temizlik ihtiyaçlarına yardımcı olmak,
 • Ailelerin isteği doğrultusunda çocuğun eğitimine, ödevlerine, yabancı dil eğitimine katkıda bulunmak ve yardımcı olmak
 • Çocuk ve aile arasında sağlıklı bir iletişim ağı oluşturmak,
 • Aile ile koordineli çalışmak,
 • Çocuk ile yakından ilgili olmak ve ev ortamında çocuğun güvenliğini sağlamak,
 • Çocuk ile eğitici ve öğretici aktivitelere gerçekleştirmek bu bağlamda çocuğun gelişimine katkı sağlamak

Bu görevlerin haricinde aile tarafından dahili bir görev listesi oluşturulabilmekte, özellikle eğitim alanında daha ayrıcalıklı istekler talep edilmektedir. Aileden gelen talepler doğrultusunda görev listesini şekillendirebilen çocuk bakıcıları, aileden bir istek ve talep gelmemesi doğrultusunda ise kendilerine rutin bir düzen ve görev listesi oluşturabilir bunu aile ile teyit ederek planlı bir çalışma düzeni sağlayabilirler.

 

Çocuk Bakıcısı Arıyorum, Bulmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Uzun soluklu araştırmalar ve gerçekleşen onlarca görüşmeler doğrultusunda kafanızda birçok soru işareti oluşabilir ve çocuğunuz için en doğru bakıcıyı bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. “En doğru ve uygun çocuk bakıcısı nasıl bulunur?” sorusunu kendinize soruyorsanız hiç tereddüt etmeyin doğru yerdesiniz. bakicibul.net bu tereddütlerinizin farkındalığını ile sizler için en uygun adaylara ulaşmayı kolaylaştırıyor ve seçenekler dahilinde size kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bir tercih rehberi oluşturuyor. Aileler ile bakıcıları güvenle bir araya getiren bir danışmanlık şirketi olan sitemizde yer alan birçok farklı seçeneği göz önünde bulundurarak kendinize en uygun, tecrübeli ve referanslı çocuk bakıcısını bulabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun almasını istediği eğitimi de göz önünde bulundurarak birçok farklı seçeneği (Azeri Çocuk Bakıcısı Bakıcı, Filipinli Çocuk Bakıcısı, İngilizce Bilen Çocuk Bakıcısı, Türk Çocuk Bakıcısı, Yabancı Uyruklu Çocuk Bakıcısı vb.) inceleme imkânı bulabilirsiniz.

 

Yatılı çocuk bakıcısı nerden bulabilirim ?

Çocuk bakıcılığı hitap ettikleri yaş grupları ve tercihlerine göre gündüzlü veya yatılı olarak çakılabilmektedirler. Kendiniz için en uygun, güvenilir ve referanslı yatılı çocuk bakıcılarına bakicibul.net sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  

 

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk Bakıcısı Maaşı Ne Kadar Olmalıdır?

Çocuk bakıcısı maaşları sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Çoğu çocuk bakıcısı part time ya da saat başı ücretlerle ödeme kabul etmektedir. Çalışma saatleri ebeveynlerin ihtiyaçları konusunda değişiklik göstermektedir. Çocuk bakıcısı ücretini planlamak istiyorsanız öncelikle aylık olarak nasıl çalıştırmak istediğinize karar vermelisiniz.

Ortalama olacak şekilde çocuk bakıcısı fiyatları şu şekildedir; 

Tam gün çocuk bakımı için çocuk bakıcısı arıyorsanız; gündüzlü çocuk bakıcıların ortalama ücreti 8.600 TL-10.000 TL fiyat aralığındadır. Haftanın 5 günü 08.00-18.00 çalışma saatleri olduğunda ise yatılı çocuk bakıcısı ücreti ise 10.000 TL-12.000TL fiyat aralığındadır. Adayların talepleri doğrultusunda ise ne kadar maaş alacakları değişkenlik gösterebilir. Sizin için en uygun adayları bakicibul.net internet adresini ziyaret ederek bulabilirsiniz.

 

Çocuk Bakımı Ve Beslenmesi İçin Liste Oluşturulmalı Mıdır?

Bakıcınızın çocuğunuzla birlikte geçireceği zamanı düşünerek nelere ihtiyaç duyabileceğine ilişkin bir liste oluşturmanız gerekmektedir. Çocuğunuzun sevdiği veya sevmediği yemekleri, yapmaktan keyif aldığı aktiviteleri, alerjisi olan yiyecekleri oluşturduğunuz liste de sıralayabilirsiniz. Bu sayede bakıcı bu listeyi takip ederek kolayca çocuğunuza gerekli bakımı kolayca sağlayabilecektir.

 

Çocuk Bakıcısı Ev İşlerine Yardımcı Olur Mu?

Mülakat esnasında her iki taraf istekleri ve beklentilerini konuşmalıdır. Burada yapacağınız iş tanımı sonucunda bakıcınız işe başlayacaktır. Bakıcı ararken ev temizliği ya da yemek yapmak gibi işlerin de yapılmasını mülakat sırasında talep edebilirsiniz.  

 

Çocuğunuz Bakıcıya Alışma Süreci Ne Kadar Sürer?

Çocuk bakıcısı arayan ailelerin sıklıkla merak ettiği konulardan birisi, çocukların bakıcıya alışma süresidir. Çocuğunuzun bakıcı ile anlaşamaması gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Çocuklar ilk tanışma anında kaygı duyacakları için çekimser davranabilirler. Bu gibi durumlar da tecrübesi olan bakıcılar nasıl bir yol izleyeceklerinin bilincindedirler. Çocuğunuza karşı yapıcı bir yol izleyerek onunla oyun oynayarak iletişime geçerler. Oyun aracılığıyla kurulan iletişimler daha sağlıklı olmaktadır. İlk adımda çocuğunuz çekinebilir. Daha sonrasında oyun aracılığıyla kendi dünyasını yavaş yavaş açar ve yeni tanıştığı bakıcısını o dünyaya dahil eder. Bakıcısının yanında daha rahat hissederek ona güvenir ve daha sağlıklı bir iletişim kurar.

 

Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?

Çocuk bakıcısı, çocuklarınızın her türlü ihtiyaçlarına bağlı olarak hizmet vermektedir. Bakıcılar, çocukların temel ihtiyaçları dışında gelişimine de katkı sağlamakla görevlidir. Bu yüzden çocuk bakıcısı çocuğunuzun tuvalet eğitimi sırasında da önemli destek sağlar. Çocuk bakıcısı ilanı vermek istiyorsanız Bakicibul.net internet adresine girerek bakıcı ilanı oluşturabilir, aynı zamanda sitedeki bakıcı ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

 

Çocuk Bakıcısı Arıyorum, bakicibul.net Üzerinden Referans Kontrolü Yapılıyor Mu?

Çocuk bakıcısı ilanına başvuruda bulunan adaylarımızın referans bilgilerini arayıp kontrol ediyor ve buna bağlı olarak aileler herhangi bir talepte bulunduğunda bu bilgileri paylaşıyoruz.  

Devamını Oku
Sık Sorulan Sorular

Aklınıza Takılan Her Türlü Sorunun Cevabını Bulabilirsiniz

Yatılı Çocuk Bakıcısının Çocuğum Üzerinde Nasıl Olumlu Etkileri Olur?

Yatılı çocuk bakıcıları çocuğunuzun kişisel bakımı haricinde öğreniminde, uyku düzenin de ve yemek yemesinde disiplin sağlayarak sizlere yardımcı olabilirler.

Çocuk Bakıcısı Arıyorum, Ortalama Fiyatlar Nasıldır?

Gündüzlü Çocuk Bakıcısı: 8.600 TL Ve 12.500 TL

Yatılı Bebek Bakıcısı: 11.100 TL Ve 20.500 TL

İkiz Çocuk Bakıcısı: 12.000 TL Ve 22.000 TL’dir.

Buna bağlı olacak şekilde çocuk bakıcılarının ücretleri, iş yükü, eğitim durumu, iş hayatı ve referans durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Çocuğum İçin Ne Tarz Kurallar Koymalıyım?

Aileler çocukları için en büyük rol modeldir. Bu yüzden davranış biçiminize bağlı olarak çocuğunuza aktarımlarınız oldukça önemlidir. Aşırıya kaçmayacak şekilde basit kurallar koyarak açık ve anlaşılır olabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Çocuğumun Uyku Düzenini Nasıl Ayarlayabilir?

Çocukların sağlıklı bir düzenleri olması açısından her gün aynı saatte ve sessiz bir ortamda olacak şekilde rutin oluşturulmalıdır.

Yabancı Bir Çocuk Bakıcısı Çocuğumun Gelişimi Açısından Yardımcı Olabilir Mi?

Yabancı uyruklu bir çocuk bakıcısı ile çalışırsanız, çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişiminde oldukça etkisi olduğunu fark edeceksiniz. Bu nedenle çocuğunuzun ileriye dönük temelden dilbilgisi almasına destek olarak yabancı dil eğitimi sağlamaktadır.

Filtrelemeye Git

Görüşme talep etmek istiyor musunuz?

Onaylıyorum Vazgeç

Kapat

Kapat

Başarıyla bilgilerinizi güncellediniz