Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı adayları arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Filtrele
Şehir
Çalışma Şekli
Pozisyonlar
Yabancı Dil
Eğitim
Cinsiyet
Medeni Durum
Yaş
Ücret
Temizle
Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz ?

Aradığın bakıcıyı bulabilmeniz için profesyonel müşteri temsilcimiz size yardım etsin.

 • Bebek Bakıcısı
İzmir
21 Yaşında
İstanbul
23 Yaşında
İstanbul (Anadolu)
27 Yaşında
İstanbul
50 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
34 Yaşında
Tekirdağ
28 Yaşında
İstanbul (Anadolu)
47 Yaşında
İstanbul
30 Yaşında
Antalya
49 Yaşında
Balıkesir
35 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
40 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
43 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
30 Yaşında
Favorilere Ekle
Türkmenistan
İstanbul (Avrupa)
51 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
60 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
33 Yaşında
Afyonkarahisar
31 Yaşında
İstanbul (Avrupa)
19 Yaşında

Bebek Bakıcısı

Günümüzde annelerin ve babaların çalışması, bebek bakımında aile bireylerinin profesyonel birinin yardımına ihtiyaç duymasına yol açmıştır. “bebek bakıcısı arıyorum” diyen aileler kendilerine en uygun bakıcıyı bulmak için araştırmaya başlar. Bu nokta da bakicibul.net olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz. Bebeğinize uygun bakıcıyı bulmanız için bilmeniz gereken sorular vardır. Bunlar: "Bebek bakıcısı kimdir?, Bebek bakıcısı maaşları nelerdir?, Bebek bakıcısında bulunması gereken özellikler nelerdir?, Bakıcıdan beklenmesi gereken sorumluluklar nelerdir?, En güvenli bebek bakıcısını nerden bulabilirsiniz?, Bebek bakıcısı bulurken hangi adımları izlemelisiniz?, Bebek bakıcısı ilanı oluştururken nelere dikkat etmelisiniz?, Bebeğinizin, bakıcısına alışması ne kadar vakit alır? şeklinde sıralanabilir. Bebek bakıcısı, evde olmadığınız zamanlarda çocuğunuzun beslenme, temizlik gibi temel ihtiyaçlarını karşılar. bakicibul.net internet adresinden size en uygun bebek bakıcısını bulabilir, bebek bakıcılarının profiline girerek özelliklerini inceleyebilirsiniz.

 

Bebek Bakıcısının Görevleri

Bebek bakıcısı arıyorum ancak görevlerini bilmiyorum diyorsanız sizin için bebek bakıcısının görevlerini kısaca hazırladık. Bebek bakıcısının temel görevi sorumluluğunu aldığı bebeğin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayarak bebeğin güvende olmasını sağlamaktır. Bunun dışında aileler bebek bakıcılığına ek olarak ev işlerinde de yardımcı olmasını isteyebilir. Ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçebilmek için bebek bakıcısı adaylarıyla görüşme yapılırken bakıcıdan beklenilen görevler eksiksiz bir şekilde karşı tarafa iletilmelidir.

 

İyi Bir Bebek Bakıcısının Genel Özellikleri Nelerdir?

Bakicibul.net internet adresinden bebek bakıcılarını incelerken bakıcılarda dikkat etmeniz gereken ilk nokta bebek bakıcısının kişisel özellikleridir.  Bebek bakıcısının sakin olması gerekmektedir. Aynı zamanda çocukları seven, huzur veren, samimiyetini hissettiren, dürüst, güvenilir, şefkatli ve iletişim de dışa dönük olmalıdır.  Çocuk bakıcısı olmak genel itibariyle zor bir iştir ve herkesin bu işi yapması beklenmez. Bunun yanında, bebek bakıcısının deneyimine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Deneyim sahibi bir bebek bakıcısı; acil bir durumda neleri yapması gerektiğini bilir ve uygular.

 

Bebek Bakıcısı Ücretlerini Belirleyen Etkenler

Aileler için bakıcılarına verecekleri ücretlerin miktarı öncelikli konu olmamakla birlikte ekonomik şartlara göre bu konu da dikkate alınmaktadır. Bebek bakıcısı ücretleri ailenin belirlediği kıstaslar ve bakıcıların yeterliliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Bebek bakıcısının aldığı eğitimler, sertifikalar ve deneyimleri
 • Yabancı dilinin varlığı ve seviyesi
 • Çalışma dönemlerinin yatılı, gündüzlü veya haftanın belirli günlerinde mi olacağı
 • Ailenin bebek bakıcılığı dışında talep ettiği sorumluluklar
 • Bakılacak çocuk sayısı
 • Bakıcının talep ettiği yol, yemek gibi yan haklar
 • Bakıcının yabancı uyruklu olması

 

Bebek Bakıcısı Ücretleri Nedir?

2023 Yılında bebek bakıcısı arıyorum diyerek baktığınız ilanlarda bebek bakıcısı ücretleri, bebek bakıcısı maaşları konuma göre ve gündüzlü, yatılı olarak bebek bakıcısı olduğunuzda değişkenlik göstermektedir.

Bebek bakıcısı ücretleri ortalama şu şekildedir;

 • Gündüz Bebek Bakıcısı 8.600 tl - 11.300 tl
 • Yatılı Bebek Bakıcısı 11.400 tl - 20.600 tl
 • İkiz Bebek Bakıcısı 12.300 tl - 20.200 tl
 • Günlük Bebek Bakıcısı 850 tl
 • + İzin Günleri 105 tl - 255 tl extra yol ücreti

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek bakıcısının eğitim durumu önemli midir?

Çocuk gelişimi hakkında eğitim almış bir bakıcı, çocuğun zihinsel ve kişisel gelişiminde daha faydalı olacaktır. Bu yüzden bebek bakıcısının eğitim durumu son derece önemlidir. Eğer çocuğunuza ikinci bir dil öğretmek istiyorsanız yabancı bakıcı adaylarını da tercih edebilirsiniz. Yabancı dil bilen bebek bakıcısı adaylarına Bakicibul.net internet adresinden inceleyip iletişim kurabilirsiniz. Bakıcı adayının yaşı da dikkat etmeniz gereken faktörler arasındadır.  Bebeğinizin enerjisine ayak uyduramayan ya da hareket etmeyi sevmeyen birisi çocuğunuz için uygun bir bebek bakıcısı değildir. Bunların yanında, iyi bir çocuk bakıcısı sizin ihtiyaçlarınızı da karşılamalıdır. Bebek bakıcı adayları; bebek bakıcısı iş ilanlarına Bakicibul.net internet adresinden başvurmadan önce kendi kriterlerini ve çalışmak istediği koşulları belirlemelidir. Daha sonra, kendi şartlarına uyan bebek bakıcısı iş ilanlarına başvurmalıdır. Bu şekilde hem aileler hem de çocuk bakıcıları istediği niteliklerde bakıcı ve iş bulabilirler

 

Bebek bakıcısı arıyorum

Uzun soluklu araştırmalar ve gerçekleşen onlarca görüşmeler doğrultusunda kafanızda birçok soru işareti oluşabilir ve bebeğiniz için en doğru bakıcıyı bulmakta zorlanabilirsiniz. “En doğru ve güvenilir  bebek bakıcısı nasıl bulunur?” sorusunu kendinize soruyorsanız hiç tereddüt etmeyin doğru yerdesiniz. bakicibul.net bu tereddütlerinizin farkındalığını ile sizler için en uygun adaylara ulaşmayı kolaylaştırıyor ve seçenekler dahilinde size kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bir tercih rehberi oluşturuyor. Aileler ile bakıcıları güvenle bir araya getiren bir danışmanlık şirketi olan sitemizde yer alan birçok farklı seçeneği göz önünde bulundurarak kendinize en uygun, tecrübeli ve referanslı çocuk bakıcısını bulabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun almasını istediği eğitimi de göz önünde bulundurarak birçok farklı seçeneği (Azeri Çocuk Bakıcısı Bakıcı, Filipinli Çocuk Bakıcısı, İngilizce Bilen Çocuk Bakıcısı, Türk Çocuk Bakıcısı, Yabancı Uyruklu Çocuk Bakıcısı vb.) inceleme imkânı bulabilirsiniz.

 

Bebek bakıcısı ne iş yapar? Bebek bakıcısı ev işlerine yardımcı olur mu?

Bebek bakıcısının, temel görevi bebeğinizin bakımıdır. Bakıcı bebeğiniz için güvenli bir ortam sağlar, yemeğini hazırlar ve bebeğinizi besler, banyo yaptırır, bebeğinizi giydirir, ilaç verir. Bebeğinizin temel ihtiyaçlarını karşılar ve bakımını üstlenir. Bebek bakıcısı, bebeğinizin bakımı ile ilgili görevlerden sorumludur. Bebek bakıcılarının en önemli işi bebeğinize bakmaktır. Hem ev işlerine yardım etmesi hem de bebeğinizin bakımını üstlenmesi zor olacaktır. Bebeğin uyuduğu saatlerde veya bebekle ilgilenen başkası olduğu zamanlarda ev işlerinize destek verebilir. İşe başlamadan önce bakicibul.net aracılığıyla yapacağınız görüşmenizde bebek bakıcısına beklentilerinizi açıklayarak iletişim kurmanız sizin için ve bakıcı için daha sağlıklı olacaktır.

 

Bebeğimin bakıcıya alışma süreci ne kadar sürer?

Bebeğiniz bakıcıya bir hafta ya da 10 gün içerisinde alışmaya başlar. Sizin de yardımınızla bu süre daha kısa sürebilir. Bakıcıbul.net olarak size uygun bakıcıyı titizlikle seçmekteyiz.

 

Ailelerin bebek bakıcısından ne gibi beklentileri olmalıdır?

Bebekler doğdukları an itibariyle gördükleri her şeyi kaydederler. Dolayısıyla çevresiyle sağlıklı bir ilişki kurmasının yolu annesiyle ve sonrasında çevresindekilerle güvenli iletişim kurmasından geçer.  Bebeğinizin kendisine bakan bebek bakıcısına güvenmesi, gelecekteki güven duygusunu ve kişilik oluşumunu doğrudan etkileyecektir. Bebek bakıcısı, bebeğin çevresini araştırması, keşfetmesi sırasında yönlendirebilen biri olmalıdır. Bebek bakıcısı, bebeğin güvenli bir ortamda olmasını sağlayan, yumuşak ses tonuyla bebeğe ne demek istediğini ifade edebilen biri olmalıdır. Bilinçli bir bebek bakıcısı, bebeğin gelişim süreçlerini de takip eder. Bu süreçlerdeki farklılığı gözlemleyebilir ve aileye bu konuda bilgilendirir. Bebek bakımının, sadece bebeği doyurmakla ve temizlemekle olmadığının bilincinde olan bir bebek bakıcı seçmek, bebeğin bütün yaşamını etkileyecektir. BakiciBul.net olarak sizin için en uygun bebek bakıcıları araştırıyor ve sizlerle buluşturuyoruz. Sitemizde bulunan bebek bakıcısı ilanlarına göz atmayı unutmayınız.

Devamını Oku
Sık Sorulan Sorular

Aklınıza Takılan Her Türlü Sorunun Cevabını Bulabilirsiniz

Güvenilir bebek bakıcısı nasıl bulunur?

Herhangi bir sosyal medya platformundan paylaşılan ilanlarla bakıcı bulup anlaşma sağlamayın. İŞKUR’a bağlı özel istihdam bürolarıyla çalışın. Referans, Adli sicil kaydı ve ikametgâh belgesini işe başlamadan önce mutlaka isteyin. Bunun yanı sıra bebek bakıcısı ile ilk görüşmenin, tüm gidişatı çok etkilediği ve hatta ilk izlenimlerin genellikle doğru olduğu da bilinmektedir. Güvenilir bebek bakıcısını bakicibul.net aracılığıyla bulabilir, kafanıza takılan soruları bize sorabilir, en iyi danışmanlığı bizden alabilirsiniz.

Kendi evimde bebek bakabilir miyim?

Kendi evimde bebek bakmak istiyorum diyen ve bunu tercih eden bebek bakıcıları da bulunmaktadır. Ancak aileler bebeklerinin başka evlerde bakılmasını pek tercih etmezler. Bunu tercih eden ailelerin oranı oldukça azdır. Genel itibariyle, bebeklerine kendi evlerinde bakılmasına yani bakıcının ailenin evine gitmenizi istemektedirler.

Yatılı gündüz bakıcı işleri veya gündüzlü bakıcı işleri nedir?

Yatılı gündüz bakıcısı işleri ve gündüzlü bebek bakıcısı işleri bulunmaktadır. Yatılı çalışmak isteyen bebek bakıcıları bulundukları ilden farklı illeri tercih edebilirler. Gündüzlü bebek bakıcıları ise evlerine yakın, ulaşımı daha kolay işleri tercih ederler. Yarım gün bebek bakıcısı işleri de bakicibul.net internet adresinde bulunmaktadır. Yarım gün bebek bakıcısı iş saatleri, bebek sahibi ailenin talebine göre değişiklik gösterebilir.

Bebek bakıcısı işi arıyorum, benden herhangi bir ücret alıyor musunuz?

Bebek bakıcıları bakicibul.net 'e ücretsiz olarak kayıt olabilir, sitede yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilir. Bebek bakıcılardan ise herhangi bir ücret veya komisyon talep edilmemektedir.  

Ailelerin bebek bakıcısından beklentileri nelerdir?

Aileler bebek bakıcısından şunları beklerler:

 1. Bebeğin güvenliğini ve ihtiyaçlarını karşılamayı
 2. Bebeğin sağlıklı ve hijyenik ortamda bakılmasını
 3. Bebeğin beslenme, uyku, alt değiştirme ve oyunlarına kaliteli zaman ayırmasını
 4. Bebeğin sağlıklı ve düzenli bir büyüme ve gelişme düzeni kurmasını
 5. Aileyle işbirliği yapabilme ve güncel bilgilendirme yapma becerilerine sahip olmasını.

Bebek bakıcılarının çalışma şartları nelerdir?

Çocuğun beslenme, uyku ve hijyen ihtiyaçlarını karşılamak.

3. Bebek ve çocuğun fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmak.

 1. Aile ile işbirliği yapmak ve bebeğin veya çocuğun günlük rutinini belirlemek.
 2. Aile tarafından belirlenen talimat ve yönergeleri uymak.
 3. Bebek veya çocuğun etrafının temiz ve düzenli tutulmasını sağlamak.
 4. Uygun zamanlarda çocuğun eğitim ve oyun etkinliklerine katılmasını desteklemek.
 5. Aile tarafından belirlenen süre boyunca çalışmak.

Bebek bakıcılarının çalışma şartları aile tarafından belirlenebilir ve bebek bakıcısı ile anlaşma yapılması sonrasında bu şartlar konuşulabilir.

Bebek bakıcıları temizlik yapar mı?

Bebek bakıcılarının temizlik yapma sorumluluğu, ailelerin beklentilerine ve bakıcıların üstlendikleri görevlere göre değişebilir. Bazı bebek bakıcıları sadece bebek bakmakla sınırlı olabilirken, diğerleri evin temizliği veya yemek pişirme gibi ek işleri de üstlenebilir. Aileler ve bebek bakıcıları arasında bu konuda anlaşma yapılması önemlidir.

Bebek bakıcılarının izin günleri nasıl belirlenir?

Bebek bakıcılarının izin günleri, genellikle bakıcının ve ailelerin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Ailelerin iş veya tatil planları, bakıcının izin talepleri de izin günlerinin belirlenmesinde rol oynayabilir. Bunların yanı sıra, bakıcı ile aile arasında yapılan anlaşma da izin günlerinin belirlenmesinde önemli bir faktördür.

Filtrelemeye Git

Görüşme talep etmek istiyor musunuz?

Onaylıyorum Vazgeç

Kapat

Kapat

Başarıyla bilgilerinizi güncellediniz