Bakıcı veya Yardımcı Arıyorsanız Hemen Ücretsiz İlan Verin! İlan Ver

Başakşehir Bakıcı İş İlanları

Başakşehir Bakıcı İş İlanları listesini burada bulabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bakım hizmetleri BakıcıBul'da!

Filtrele
İlçe
Çalışma Şekli
Pozisyonlar

Başakşehir Bakıcı İş İlanları Nasıl Bulunur?

Başakşehir bakıcı iş ilanları, referanslar aracılığıyla veya bakicibul.net üzerinden bulunur. Başakşehir’deki iş arama merkezlerinden de iş bulabilirsiniz. Bazı merkezler, online da başvuru kabul etmektedir. bakicibul.net’e giriş yaparak bakıcı üyeliği oluşturabilirsiniz. Bakıcılık hizmeti, hasta bakımı, yaşlı bakımı, refakatçilik, özel öğretmen gibi işleri kapsar. Hasta bakıcı olarak çalışan bakıcılar, sistemden Başakşehir hasta bakıcı ilanları için ilan aratabilirler.

Başakşehir’de Bakıcı Olarak Çalışmak İçin Neler Gereklidir?

Başakşehir’de bakıcı olarak çalışmak bilgi, deneyim ve tecrübe demektir. Bu işi icra ederken, insanlara son derece sabırlı olmanız gerekir. Çünkü tahammülünüz yoksa bakıcı olarak çalışmanız mümkün değildir. İnsanlara karşı anlayış, empati ve yardım duygunuz olmalıdır. Aynı zamanda hasta bakımı veya yaşlı bakımı için hizmet sunacaksanız, Temel Sağlık Bilimleri eğitiminizin olması sizi öne çıkaracaktır. Başakşehir’de bakıcı olarak çalışmak için şunlar gerekir;

 • Ev Temizleme
 • Empati
 • Sabır
 • Çocuklarla Güçlü İletişim Kurma
 • Ailenin Özel Hayatının Gizliliğine Saygı Duyma
 • Yaşlılara Destek Vermek
 • Eğitim
 • Referanslı Olmak
 • Kalp Masajı Yapmayı Bilmek
 • Acil Durumlarda Krizi Yönetebilme
 • İlaç Zamanını Takip Etmek
 • Tecrübeli Olmak
 • Olumlu Bir Yaklaşım Sergilemek

Başakşehir İçin Bakıcı Profili Nasıl Oluşturulur ve Güncellenir?

Başakşehir için bakıcı oluşturmak isteyenler bakicibul.net’e üye olabilir. Güncelleme yapabilmek için sisteme kayıtlı olmanız lazımdır.  Üye olduktan sonra sistem içerisine özgeçmişinizi doğru bir şekilde yükleyiniz. Kişisel bilgilerinizi de doğru doldurmanız önemle rica olunur.  

Başakşehir’de Bakıcı Ne İş Yapar?

Başakşehir’de bakıcı, çocukların günlük bakımını yapma, hasta ve yaşlılara destek olma gibi işler yapmaktadır. Ev güvenliğini sağlama, çocuklara ödev yaptırma da bakıcının rolleri içerisindedir. Çocuk bakımı, yaşlı bakımı veya ev hizmetleri görevlisi gibi işler, bakıcının meslek tanımıdır. Bazı yatalak hastalara evde bakım hizmeti gerekir. Bu hizmeti sunuyorsanız, Başakşehir evde hasta bakımı diye sistemden aratın ve ilgili ilanlara başvurun. Başakşehir’de bakıcı şu işleri yapmaktadır;

 • Çocukların Günlük Bakımını Sağlamak
 • Hasta Yaşlıların Altını Almak
 • Hasta Bakımı
 • Evde Temizlik Yapmak
 • Evin Güvenliği Konusunda Dikkatli Olmak
 • Çocuklara Banyo Yaptırmak
 • Çocuklara Etkinlik Yaptırmak
 • Çocuklara Ödev Yaptırmak
 • Bireylerin Temel İhtiyaçlarını Karşılamak
 • Bireylere Yemek Hazırlamak

Başakşehir Bakıcı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Başakşehir bakıcı iş ilanlarına başvurmak için bakicibul.net üzerinden üyelik oluşturduğunuzda başvuru yapmanız mümkün olacaktır. Büyükşehir olan İstanbul’da bakım hizmetlerine ihtiyaç fazladır. Talep çok olduğu için bakıcı ücretleri de yüksektir. Bebek bakıcısı tecrübesi olanlar, Başakşehir bebek bakıcısı iş ilanları taramasını sistem üzerinden yaparak özgeçmişleriyle ilanlara başvurabilirler.

Profil Bilgilerinin Doğru Doldurulması Neden Önemlidir?

Profil bilgilerinin doğru doldurulması, işverenlerin güvenini kazanmak ve itibarınızı yükseltmek için önemlidir. Ayrıca işe girdikten sonra yanlış bilgi verdiğiniz ortaya çıkarsa suç unsuru oluşabilir. Bu durum, taraflar için hukuki sonuçlar ortaya çıkarır. İtibarınızı işverenlerin gözünde artırmak ve işe alınmak istiyorsanız, bilgilerinizin doğru olması son derece elzemdir.

Başakşehir’de Bakıcı Arayan Ailelere Nasıl Ulaşılır?

Başakşehir’de bakıcı arayan ailelere, bakicibul.net gibi online sistemlerden veya bölgedeki İŞKUR platformlarından ulaşmak mümkündür. Sistem içerisinde size uygun ilanlara bakarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra ailelere mesaj iletiniz. Aileler, çocuk bakıcısı veya yaşlı bakıcısı gibi alanlarda bakıcı arayabilir. Siz çocuk bakıcısıysanız Başakşehir çocuk bakım elemanı kriteri için sistemden arama yapınız.

Başakşehir’de Bakıcı Maaşları Ne Kadardır?

Başakşehir’de bakıcı maaşları hangi alanda hizmet verdiğinize göre farklılaşır. Örneğin bir bebek bakıcısı ile çocuk bakıcısı aynı maaşa tabi değildir. Bakıcıların aldıkları maaşlar, 22.000 - 40.000 civarıdır. Bakıcının eğitimi, deneyimi veya aldığı ek sertifikalar dahi maaşı değiştirir.  

Başakşehir’de Deneyime Göre Bakıcı Ücretleri Nasıl Değişir?

Başakşehir’de deneyime göre bakıcı ücretleri, deneyimli olma süresinin kaç yıl olduğuna göre değişir. Bebek bakımı ya da hasta bakımı işleri için tam gün veya gündüzlü hizmet veriyorsanız, Başakşehir gündüzlü bakıcı ilanları için başvuru göndermeniz gerekecektir. Başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun durumunu sistemden takip ediniz. Başakşehir’de deneyime göre bakıcı ücretleri şu şekildedir;

 • 0-2 Sene Tecrübeli Bakıcı Maaşı: 22.000 - 26.000
 • 3-4 Sene Tecrübeli Bakıcı Maaşı: 27.000 - 34.000
 • 5 + Fazla Sene Tecrübeli Bakıcı Maaşı: 36.000 - 40.000

Başakşehir’de Yatılı Bakıcı İş İlanları Nasıl Bulunur?

Başakşehir’de yatılı bakıcı iş ilanları, bakicibul.net üzerinden veya İŞKUR üzerinden bulunabilir. Yatılı bakıcıların, kendi ikamet ettikleri yerde çalışmaları gerekmez. Kendi yaşadığınız şehrin dışına da yatılı bakıcı olmak için çıkabilirsiniz. Aileler, yatılı bakıcı çalıştırırken referanslara çok dikkat eder. Başakşehir yatılı bakıcı iş ilanları kapsamında başvuruda bulunacaksanız, bakicibul.net içerisinde üyeliğiniz olmalıdır.  

Başakşehir’de Gündüzlü Bakıcı İşleri Nelerdir?

Başakşehir’de gündüzlü bakıcı işleri, ev hizmetlerine yardımcı, aşçı, çocuk bakıcısı, yaşlı bakımı gibi işleri kapsamaktadır. Gündüzlü bakıcılar, çocukların bakımından, beslenmesinden sorumludur. Bazı bakıcılar, hastanede hasta yakını olmayan kişilere refakat edebilirler. Başakşehir gündüzlü bakıcı ilanları için arama yaptığınızda çeşitli bakıcılık kollarında iş imkânı olduğunu görebilirsiniz. Başakşehir’de gündüzlü bakıcı işleri şöyledir;

 • Bireylerin Ev Temizliğini Yapmak
 • Çocuklara Ev Ödevi Yardımı
 • Hastalara İlaçlarını Vermek
 • Temizlik
 • Yaşlılara Bakım Vermek
 • Bebek Bakmak
 • Gıda Alımına Dikkat Etmek

Başakşehir’de Yarım Gün Bakıcı Olarak Çalışmak Avantajlı Mı?

Başakşehir’de yarım gün bakıcı olarak çalışmak, daha az yorgunluk ve daha az çalışma içermesi sebebiyle avantajlıdır. Ancak alınan ücretler düşük olduğu için pek avantajlı olması da mümkün olmamaktadır. Yarım gün bakıcı çalışma saatlerine örnek olarak 08:00- 13:00 gibi bir örnek vermek mümkündür. Başakşehir part time bakıcı arayanlar ilanlarını veren kişiler, genelde evde yalnız kalan çocukları veya yaşlıları olan kişilerdir.

Yabancı Bakıcılar Başakşehir’de Nasıl Çalışabilir?

Yabancı bakıcılar, Türkiye’de mesleklerini icra etmek için oturum izni almak durumundadır. Ayrıca çalışma izni almak da gerekir.  Çalışma izni kesin olarak alınmadan, Türkiye’de yabancıların çalışması mümkün olmaz. Yaşlı bakıcı alanında yabancı bakıcı olarak hizmet sunuyorsanız, Başakşehir yaşlı bakıcı aranıyor diye aratıp ilgili ilanları takip edebilirsiniz. Türkmen, Afrikalı, Endonezyalı bakıcılar, Türkiye’de çalışmaktadır.

Başakşehir Bakıcı İş İlanlarına Başvururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başakşehir bakıcı iş ilanlarına başvuru yapmadan önce özgeçmişinizin düzenli olmasına dikkat edilmelidir. Referanslar, yabancı dil bilgisi veya eğitim bilgileri doğru yazmıyorsa, başvuru kabul edilmez. Deneyim süresini yanıltıcı vermek de işe alımı engelleyecektir. 1 senelik deneyiminiz varsa bunu net bir dille ifade etmelisiniz. Başakşehir profesyonel bakıcı aranıyor başlığındaki ilanlar bu meslekte 5 veya 10 yılı devirmiş kişiler için başvuruya açıktır.

Başakşehir’de Bakıcı Arayan Ailelerle Nasıl İletişim Kurulur?

Başakşehir’de bakıcı arayan ailelerle, sistem içerisinde başvuru yaptıktan sonra mesaj göndererek iletişim sağlanır.  Ailelerle konuşurken ciddi olmak gerekir. Dileyenler ailelerle arama yoluyla da iletişime geçebilir. E-posta gönderme imkânı olanlar da olabilir. Bazen bakıcıların ulaşmasına gerek kalmadan aileler de bakıcıları arayabilirler. Başakşehir evde bakım ilanları için başvuru yaparken özgeçmişinize cep numaranızı da ekleyin. Böylece aileler de size ulaşabilecektir.

Bakıcı Olarak Çalışmak İçin Ücret Talep Ediliyor Mu?

Bakıcı olarak çalışmak üzere iş arayanlardan ücret alınması söz konusu değildir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınmamaktadır. bakicibul.net’teki bakıcı iş ilanlarını  görebilmek için sisteme üye olunuz. Üyelikten sonra başvuru göndermeniz mümkündür.

Devamını Oku
Filtrelemeye Git

İlana başvuru yapabilmek için bakıcı olarak giriş yapmalısınız

Kapat

Kapat

Kapat

Başarıyla bilgilerinizi güncellediniz